Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja veebilehel on valminud uus alamleht teadliku taimekaitse kohta, mille eesmärk on eelkõige tarbijale selgitada taimekaitse olemust ja vajalikkust.
Näiteks saab alamlehelt „Teadlik taimekaitse“ teada mida tähendab taimekaitse, kuidas on seejuures tagatud toiduohutus ja keskkonnakaitse ning millised on Eestis trendid taimekaitsevahendite kasutamisel. Meil on põhjust rõõmustada, et Eesti põllumehed on viimastel aastatel hakanud tarbima vähem taimekaitsevahendeid ning oleme taimekaitsevahendite kasutamise osas üks säästlikumaid riike Euroopas. See peegeldab põllumeeste panust keskkonnahoidu ja keskkonnasõbraliku mõttelaadi juurdumist tootmises.
Taimekaitse kujutab endast erinevate meetmete, toodete ja tavade kogumit, mille toel põllumehed kaitsevad oma toodangut umbrohtude, haiguste ning kahjulike putukate eest. Taimede kaitsmine on oluline, et põllumajandustootjad suudaksid täita oma rolli Eesti toidujulgeoleku tagamisel. Tihtipeale tõmmatakse ekslikult taimekaitse ja taimekaitsevahendite kasutamise vahele võrdusmärk. Tegelikult kuulub põllumehe taimekaitse tööriistakasti mitmeid erinevaid meetmeid, näiteks modernsed täppistehnoloogiad.
Praktilised näited
Samuti leiab teadliku taimekaitse kodulehelt põllumeeste lugusid, kus tootjad jagavad oma praktilisi kogemusi põllukultuuride kaitsmisel. See on hea võimalus tarbijatele selgitada põllumehe igapäevaelu. Anda infot umbrohu ja kahjurite poolt tekitatud probleemidest ning selgitada nende probleemide lahendamiseks kasutatavaid lähenemisi. On ka eraldi rubriik taimekaitsemüütide kohta, kus on toodud laialt levinud müüdid ja nende juures faktid tegelikkuse kohta. Näiteks lükatakse ümber müüt, et põllumehed ei hooli keskkonnast. Reaalselt on ju põllumehe põld ja teda ümbritsev keskkond tema igapäevane leib, mistõttu põllumehed jälgivad igat otsust tehes, et säiliks põllumaa hea seisund ja mullaviljakus ka tulevasteks põlvkondadeks.
Antud alamlehelt leiab veel palju huvitavat ja kasulikku infot taimekaitsevahenditest, nende kasutamisest ning viiteid Maaeluministeeriumi ja Põllumajandusameti vastavasisuliste infokandjatele.