Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kodulehel on valminud uus teemaleht „Haridus ja tööturg“, kuhu on koondatud info põllumajanduse, toidutootmise ja metsanduse erialade õppimisvõimaluste kohta Eestis.
COVID-19 pandeemia näitas, et põllumajanduse ja toidutootmise valdkonnas töötavad inimesed on iga riigi jaoks võtmetähtsusega ning töö selles elutähtsas sektoris otsa ei lõpe.
„Kätte on jõudnud aeg, mil paljud noored teevad oma elus väga olulise erialavaliku. Eesti kõrg- ja kutsekoolide poolt pakutavast laiast valikust tasub kindlasti kaaluda ka maamajanduslike erialade õppimist. See kevad ja COVID-19 pandeemia tuletasid teravalt meelde, et põllumajandus ja toidutootmine on meie julgeoleku oluline alustala ning toitu vajame kõik,“ ütles põllumajanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.
„Oluline on, et suudame oma toitu ise siinsamas oma Eesti inimeste jaoks toota. Paraku iseloomustab põllu-, metsamajanduse ja kalanduse sektorit töötajate vananemine ning valdkond vajab hädasti noori spetsialiste. Kui selle sajandi alguses kuulus kolmandik sektori töötajatest vanusegrupi 50-70, siis praeguseks on vanemate inimeste osatähtsus hõives kasvanud juba 44%-ni,“ ütles Sõrmus.
Põllumajandus on väga mitmekesine valdkond
Põllumajanduskoja haridusvaldkonna juhi Katrin Tambeti sõnul pakub maamajandus väga mitmekesiseid töötamise võimalusi.
„Põllumajanduse erialade hulgast leiavad endale hingelähedase tegevuse kõik, kellele meeldivad loodus ja loomad või kes tahavad ise toota toitu. Eesti põllumajanduses kasutatakse laialdaselt väga moodsaid tehnoloogiaid, mis pakub põnevaid väljakutseid. Maamajandusse on väga oodatud nii head spetsialistid kui ka nutikad ja keskkonnateadlikud ettevõtjad,“ lisas ta.
Põllumajanduskoda viib juuni alguses läbi ka kutseeksameid. 2.-11. juunini toimuvad Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas põllumajandusvaldkonna 4. taseme kutseeksamid. Edukal läbimisel saavad kutsetunnistused uued linnukasvatajad, taimekasvatajad, veisekasvatajad, lamba- ja kitsekasvatajad ning hobuhooldajad.
11.-12. juunini tõendavad Olustvere TMK-s toimuvatel 5. taseme kutseeksamitel oma erialaseid kompetentse ja kaitsevad äriplaane taimekasvatus-, veisekasvatus- ning lamba- ja kitsekasvatustootjad.
Valiku Eesti koolides pakutavaid maamajanduslikke erialasid ja valdkonna tööturuinfot leiate põllumajanduskoja uuelt teemalehelt „Haridus ja tööturg“ www.epkk.ee/haridus. Koja kodulehelt leiab info ka kutse andmise kohta põllumajanduse valdkonnas.
Lisainfo
EPKK haridusvaldkonna juht Katrin Tambet, katrin@epkk.ee, tel 511 0965