Riik on vastu võtnud otsuse, et selle aasta sügisest jagatakse tasuta koolipiima ja piimatooteid ainult kuni üheksanda klassi õpilastele. Varasemalt on saanud ka gümnaasiumiõpilased tasuta klaasi piima päevas.
Vallavanem Aivar Mäe: „Põhja-Pärnuma vallas ei raisata aega sellele, et kuidas ei saa, vaid leitakse lahendus, kuidas saab. Meie vallas toodetakse 130 000 liitrit piima päevas. Me oleme piimatootmises Pärnumaal esimesed. See tähendab, et meie lapsed piima nälga ei jää!”
Meie ettevõtja Raul Peetson on otsustanud panna oma õla alla ning kaasanud ka teisi Põhja-Pärnumaa piimatootjaid. Halinga OÜ, Kaisma OÜ ja Vändra AS on kokku leppinud, et tagavad Vändra Gümnaasiumi õpilastele vajaliku piima koguse järgneva õppeaasta jooksul.
„Meie kohalikud piimatootjad ei saa lubada seda, et tervislik toitumine, mis on noorele organismile väga vajalik, jääb tahaplaanile. Peame oluliseks rõhutada, et piim ja piimatooted on inimesele väga vajalikud kaltsiumiallikad. Toitmisharjumused kujunevad välja juba varases lapsepõlves ja vajavad pidevat toetust. Meie peame võitlema selle eest, et söödaks kohalikku toitu, seda mis on toodetud siinsamas meie piirkonnas. Sellise piimatootmise potentsiaaliga piirkonnas ei saa lubada, et „valge kuld” ei ole koolides kõigile võrdselt kättesaadav,” rääkis Raul Peetson.
Alates 2023. aasta sügisest tarnib Halinga OÜ koostöös Valio Eesti AS-iga ühe õppeaasta jooksul 1,6 tonni piima aastas Põhja-Pärnumaa valla gümnaasiumiõpilastele.
Euroopa Liidu üldiste soovituste kohaselt on koolikava eelarve määramise aluseks 6–10-aastaste laste arv riigis. Kui liikmesriik peab oluliseks rakendada kava laiemale sihtrühmale, siis puuduvad vahendid peab leidma riik ise.
„Võtsime soovitused arvesse, kuid leidsime, et tervishoiu seisukohalt peaksid piima ja piimatooteid saama siiski kõik põhikooli lapsed ning me leiame võimaluse neile nende toodete pakkumiseks,” ütles regionaalminister Madis Kallas.