On tõestatud, et sagedasel söötmisel on positiivne mõju lehma üldisele tervisele ja piimatoodangule.
Õigete portsjonite segamine õigetes kogustes ning nende väljalaskmine õigel hetkel nõuab teadmist, mõistmist ja aega. Automaatne söötmine ja uuenduslikud seadmed võtavad karja igapäevase söötmise enda peale, tagades ülima tõhususe ja parandades samal ajal looma tervist.
Igale grupile oma ratsioon
Lüpsilehmade toitainevajadus on erinev kinnislehmade ja noorte lehmade omast. Kinnislehmade vajadused olenevad nende arengujärgust. Ideaalis tuleks parimate tulemuste saamiseks arvestada täpne ratsioon iga grupi jaoks eraldi. Automaatse söötmisega on võimalik laadida, segada ja jagada väikeseid portse väikestele loomagruppidele.
Täpse laadimise tähtsus
Individuaalsete (grupi) vajaduste järgi söötmine tähendab täpset söötmist. See algab söödakomponentide laadimisega. Mida täpsemalt on sööt kaalutud, seda täpsemalt saab looma gruppi sööta. Nutika ja täpse tarkvara abil on automatiseerimisega võimalik laadida iga söödakomponent täpselt õige kaaluga. See tagab hästi koostatud ratsiooni iga päev, olenemata sellest, kui tihti loomi söödate.
Hea vatsa tervisele
Sage söötmine tagab hea vatsa tervise ja hoiab selle pH stabiilsena. Lehm saab rohkem kui pool vajalikust energiast rasvhapetest, mis kääritatud süsivesikutest järele on jäänud. Kui vatsa pH on madal, muutuvad need mikroorganismid passiivseks. Mitme väiksema eine söömine päevas hoiab pH stabiilsena ja seega kasutavad lehmad sööta tõhusamalt.
Henk Vijverberg, Prantsusmaa: „Kui lehmad olid uude lauta sisse seatud, söötsin neid seni, kuni Vectori süsteem ümber paigutati, sööda-segamiskäru abi. Sel perioodil langes tootmine 3 kg võrra. Kui Vectori süsteem uues laudas söötmise üle võttis, kasvas tootmine uuesti. Tänu sellele ümberkolimisele võin nüüd kindlalt öelda, et Lely Vectori abil saame ühe lehma kohta 3 kg lisapiima päevas.“
„Lehmade sagedasema söötmisega suurenes tootmine 3 kg võrra päevas ühe lehma kohta.“
Automaatne söötmine on teie jaoks valmis
Lely Vector viib automaatse söötmise uuele tasemele. Seadet on täiustatud, pidades silmas kõike, mida oleme õppinud alates selle turule toomisest 2012. aastal. Tuginedes rohkem kui 500 kliendi kogemusele üle maailma, oleme tõestatud tavadele truuks jäänud, kuid samas suurt osa süsteemist ka parandanud. Oleme järginud automaatse söötmise tõestatud põhimõtteid ja pidanud seejuures oluliseks loomatervishoidu, usaldusväärsust ja kulutõhusust ning tulemuseks on automaatne söötmissüsteem, mis on valmis teie käsutusse astuma.
Ladustamine kolmeks päevaks
Köök on takistusteta avatud ruum, kus saate hoiustada mitmesuguseid söödatüüpe. Igal söödatüübil on oma asukoht, mida on lihtne määrata ja muuta. Korralikult sileeritud koresööt säilib värskena mitu päeva, sest seda hoiustatakse plokkidena, ja on piisavalt ruumi, et varuda sööta kuni kolme päeva jagu ette.
Kõikide söödatüüpide täpne laadimine
Söödahaarats või silotornid annavad võimaluse valida igat sorti söödatüüpe ja seda isegi väikeste loomarühmade jaoks mõeldud väikeste portsude puhul. Söödahaarats haarab alati kõrgeimast punktist, hindab kaalu ja tuvastab ise, kui sügavalt õiget kogust haarata. See laeb mitmesugused komponendid parimas võimalikus järjekorras, et vähendada optimaalse segamistulemuse saavutamiseks minevat aega ja energiat.
Sööta ei võeta kunagi liiga palju või liiga vähe
Sööda sättimise ajal mõõdab segamis- ja söötmisrobot söödakõrguse anduri abil söödalava ees oleva sööda kogust. Kui keskmine söödakõrgus langeb alla eelseadistatud taseme, laeb Vector vajaliku ratsiooni ja viib selle asukohta, kus on vaja värsket sööta. Erinevalt söötmisaegade järgi söötmisest hoiab söödakõrguse järgi söötmine ära olukorra, kus sööta on söödalava ees üleliigselt või ebapiisavalt.
Lely Center Estonia, Linery OÜ, www.lely.com, www.linery.ee