Kõikides õppeasutustes, kus saab õppida põllumajanduse ja maaeluga seotud erialasid, on vastuvõtt avatud. Eesti Maaülikoolis õppida soovijatel on avalduse sisseandmiseks aega 4. juulini, kutsekoolides kestab vastuvõtt sõltuvalt koolist ja erialast kas augusti alguseni või septembri keskpaigani.
Järvamaa Kutsehariduskeskuses algas avalduste vastuvõtt 4. juunil. Kooli põllumajanduserialade juht-õpetaja Aive Kupi sõnul oli enne jaanipäeva põllumajanduserialade vastu suurem huvi kui möödunud aastal. „Sessioonõppesse tulijaid on rohkem, nii et täiskasvanud tahavad töötamise kõrvalt õppima tulla,“ nentis Aive Kupp. Üks täiskasvanute suurenenud õppimishuvi põhjuseid on tema sõnul ka asjaolu, et põllumajandus on paljudele kõrvaltegevus – kes kasvatab linde, kes loomi – ning seetõttu peetakse vajalikuks ses valdkonnas ka uusi teadmisi omandada.
Kuna viimastel aastatel on mahepõllumajandus aina populaarsemaks muutunud, käib ajaga kaasas ka Järvamaa Kutsehariduskeskus. „Tahame taimekasvatuse erialal pakkuda mahepõllumajanduse moodulit varasemaga võrreldes suuremas mahus, sest huvi selle vastu on suur,“ selgitas Aive Kupp.
Suur huvi mesinduse vastu
Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis algas avalduste vastuvõtt 4. juunil. Kooli põllumajanduse valdkonna koordinaatori Miralda Paiveli sõnul oli 20. juuni seisuga põllumajanduserialadel sama palju avaldusi kui mullu – 18. Võrreldes eelmise aastaga on suurem huvi mesinikuks õppimise vastu: 20. juuniks tõi avalduse 16 inimest.
Olustveres on põllumajandusvaldkonna õppekavad samad, mis varasematel aastatel, kuid paranevad praktilise õppe läbiviimise tingimused. „Põllumajandusmasinate, traktorite jms praktikat on võimalik teha aastaringselt soojas ruumis – valmimas on masinahall. Samuti on nüüd võimalik põhjalikumalt harjutada töövõtteid – olemas on kombaini simulaator, kavas on soetada traktori juhtpaneel ja erinevad stendid masinate seadistamise harjutamiseks,“ tutvustas Paivel uuendusi. Nii nagu Järvamaa Kutsehariduskeskuses, oli ka Olustveres rohkem avaldusi sessioonõppesse, kuhu tulevad täiskasvanud.
Ka Eesti Maaülikooli magistriõppes on paranenud sessioonõppe võimalused. „Kuigi paljud tudengid kipuvad magistriõppe asemel valima karjääri, soovime sessioonõppega laiendada nende võimalust omandada lõpudiplom ka igapäevase töö kõrval,“ selgitas õppeosakonna peaspetsialist Eda Aitsen.