Novembris Eestimaa Talupidajate Keskliitu juhtima asunud Karl Aru loodab taluliidu tegemistesse rohkem kaasata aktiivseid noori. Samuti tahab ta töötada selle nimel, et Euroopa Liidu toetuste tingimustes võetaks arvesse väiketalude tootmise eripärasid, et bürokraatiale kuluv ressurss ei nulliks toetustest saadavaid tulusid ja talupidajate tervist.
Sa oled nüüdseks üle kuu aja Eestimaa Talupidajate Keskliitu juhtinud ja liikmetega suhelnud. Mis on liikmete tagasiside põhjal need teemad, millega peaksid esmalt tegelema hakkama?
Peame vaatama, kuidas keskliit saaks kohalikke taluliite rohkem toetada, sest osad neist hakkavad oma väge kaotama. Meie aga saame olla täpselt nii tugevad, kui tugevad on meie liikmed. Tõsi, meil on väga aktiivseid liikmeid, kes suhtlevad pidevalt keskliiduga, kuid on ka passiivseid, kel on keeruline end kohalikele talunikele nähtavaks teha. Seetõttu kannatab aga uute liikmete värbamine, järelkasvu ei tule peale ja tugi, mida ühte esindusorganisatsiooni kuulumine võiks pakkuda, jääb saamata.
Keskliidul on kokku üle 9000 põllumajandustootjast ja erametsaomanikust liikme. Kuidas nii paljude inimeste vahel hea infovahetus tagada?
Tänapäeval tuleb infot igalt poolt, kohati on seda liigagi palju. Meil on tähtis leida kesktee, et mitte liikmeid infoga ära lämmatada, aga tagada olulise teabe kohalejõudmine. Võti on organisatsioonisisese kommunikatsiooni regulaarsuses. Inimesed peavad teadma, millal ja millises kanalis – olgu siis infokirjas, sotsiaalmeedias või veebiportaalis – infot on oodata.
Teine oluline asi on info kompaktsus, et see oleks lihtsasti leitav ja arusaadav. Kolmandaks relevantsus, sest meie liikmete seas on nii loomakasvatajaid, taimekasvatajaid kui ka metsaomanikke ning peame kõigile pakkuma asjakohast infot. Mis formaadis seda teha, sellele praegu mõtlengi.
Taluliit on olnud ühistegevuse propageerija, samas pole eestlased ühistegevuse usku ja seetõttu saab põllumajanduses ühistegevuse edulugusid üles lugeda ühe käe sõrmedel. Kuidas ühistegevust soodustada?