Madala keskkonnamõjuga hoonete seinte ehitamiseks on turule jõudnud bauroc GREEN ehitusplokid, mille GWP ehk süsiniku jalajälg on ainult 50 kg CO₂e/m³. Sellised plokid on sobivaim ehitusmaterjal hoonetele, milledele taotletakse jätkusuutliku hoone sertifikaati, näiteks BREEAM või LEED sertifikaati.
„bauroc GREEN plokid on valmistatud eriti madala keskkonnamõjuga poorbetoonist: tooteretseptis on tsement ja lubi asendatud teisese toorainega ja see on viinud keskkonnamõju rekordiliselt madalale tasemele,“ selgitab Bauroc AS-i juhatuse esimees Ivar Sikk. „Kokkuvõttes säästetakse loodust, sest lubja ja tsemendi tootmiseks vajalikud maavarad jäävad kaevandamata. Lisaks vähenevad jäätmete ladustatavad kogused, mis on Bauroci panus ringmajanduse suunas.“
bauroc GREEN toodetest saab ehitada nii sise- kui välisseinu laiustega 300, 250, 200, 150 ja 100 mm, need vastavad müürikivide harmoniseeritud standardi nõuetele ning on varustatud CE-märgisega.. „Peame oluliseks rohelist mõtteviisi ja ökoloogilisust, ning tegeleme pidevalt selle suuna arendamisega,“ toob Ivar Sikk esile. „Uus tootesari on üks näide selle suuna arendamisest.“
Roheline mõtteviis ja poorbetoon
Bauroc on üks väheseid seinamaterjalide tootjaid Baltikumis, kelle toodete madalat keskkonnamõju kinnitavad EPD-sertifikaadid. Need on väljastatud nii plokkidele kui ka armeeritud sillustele ning seina- ja laepaneelidele. Lisaks bauroc GREEN plokkidele on ka kõik teised bauroc poorbetoonist plokid keskkonnasõbralikud, nende tootmise CO₂ jalajälg on 121–180 kg CO₂/m³. See number on sama või isegi väiksem puidust ehitusmaterjalide tootmise jalajäljega, kui jätta arvestamata puidus talletatud CO₂.
Väike keskkonnamõju tuleneb peamiselt kahest asjaolust: toodete poorne struktuur ja sellest tulenev kerge kaal vähendab vajadust suure hulga toormaterjali järele ning tooraineid saadakse tehase lähedalt. Lisaks teeb Bauroc ettevalmistusi majade lammutamisel tekkivate poorbetoonist ehitusjäätmete taaskasutamiseks uute toodete valmistamisel. Tehasekatsed poorbetooni jääkide kasutamiseks on praeguseks edukalt läbi viidud.